SONUÇLARI AĞIR OLUR

SONUÇLARI AĞIR OLUR

MKYK ÜYESİ TAYYAR, KAÇAK GÖÇMEN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIDI

ŞEHİRLERARASI OTOBÜSÜN BAGAJINDA 11 AFGAN GÖÇMEN YAKALANDI

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Şamil Tayyar, ülke genelinde son zamanlarda sıkça gündeme gelen göçmen sorununu ele aldı. Türkiye’deki kaçak göçmenlerin ülkede sorunlara neden olduğuna değinen Tayyar, “Süreç iyi yönetilmezse sosyal ve siyasal sonuçları ağır olur” dedi.

Türkiye genelinde son günlerde gündemden düşmeyen göçmen sorunu siyasilerin de gündemi haline geldi. Son olarak Gaziantep’te 11 Afgan göçmenin şehirlerarası otobüsün bagajından çıkması ile göçmen sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Şamil Tayyar, yaşanan ve yaşanacak olan sıkıntıların boyutlarını da gözler önüne serdi. MKYK Üyesi Tayyar, “Göçmen Sorunu, Suriyeli boyutunu çoktan aştı. Asya ve Afrikalılara kadar uzandı. Bu sorun, önümüzdeki dönem siyasetin en hararetli konusu olmaya namzet. Ensar, retoriği sorunu tek başına tarife yetersiz. Süreç iyi yönetilmezse sosyal ve siyasal sonuçları ağır olur" ifadelerine yer verdi.

OTOBÜSÜN BAGAJINDA 11 KAÇAK GÖÇMEN

Tayyar’ın açıklamalarının yanı sıra Gaziantep’te otoyolda mola veren bir otobüste arama yapan jandarma ekipleri 11 Afganistan uyruklu düzensiz göçmeni otobüsün bagajında yakaladı. 45 derecelik sıcakta bagajda havasız kalan kaçak göçmenlerin yakalandığı yer pes dedirtti.  Yasadışı kaçak göçmen geçişlerine yönelik çalışma yürüten Arıl Jandarma Komutanlığı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Gaziantep - Şanlıurfa otoyolunda gerçekleştirdiği şok operasyonla bagajda havasız kalan kaçak göçmenlere jandarma ekipleri müdahale etti. Afgan göçmenlerin üzerinde arama yapan jandarma ekipleri göçmenlerin üzerinde sahte olduğu tespit edilen kimlik ele geçirdi. Yakalanan düzensiz göçmenlerin işlemlerin tamamlanmasının ardından Oğuzeli Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Afgan göçmenler gözaltına alırken otobüs ile kaçak yolcu taşıyan şoför hakkında idari işlem başlatıldı. (NEVRE DUMAN)

26.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin