DEV YANGIN

DEV YANGIN

ŞEHRİ KARA DUMANLAR KAPLADI

50 EKİP, YÜZLERCE PERSONEL YANGINI SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTI

VALİ GÜL VE BAŞKAN ŞAHİN OLAY YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Sarısalkım kırsal mahallesinde bulunan ve tekne yapımında kullanılan malzemelerin yer aldığı depoda yangın çıktı. Yangında can kaybı olmazken yanan deponun yakınındaki bir ev de yandı. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yoğun dumana karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Sarısalkım kırsal mahallesinde tekne üretiminde kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda yangın çıktı. Çevre sakinlerinin iddialarına göre yolun kenarında bulunan depoda yangın elektrik direklerinden çıktı. İddiaya göre iki araç yolda virajı alamayıp çarpıştı. Çarpma anında elektrik direklerindeki kablolar koparak depo üzerine düştü. Kimyasal maddelerin de bulunduğu deponun alev almasının ardından mahalle sakinlerinin haber verdiği İtfaiye, 112 sağlık ekibi, jandarma ekipleri, Enerjisa görevlileri, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri yangın yerine ulaştı.

50 ARAÇ 130 PERSONEL MÜDAHALE ETTİ

Yangın noktasında söndürme faaliyetlerine Büyükşehir Belediyesi GASKİ, Şehitkamil ve Şahinbey Belediyelerine ait su tankerleri de destek verdi.  Enerjisa şirket çalışanları mahallenin elektriklerini keserek tedbir aldı. Yangına tankerlerle su desteği sunan belediyeler, itfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alınmasını sağladı. Toplam 50 araçla, 130 personel yangın noktasında görev aldı.

VALİ GÜL İNCELEMELERDE BULUNDU

Olay yerine gelen Gaziantep Valisi Davut Gül, yaşanan yangına ilişkin, “Sarısalkım mahallemizde hurda malzemelerin yanması sonucu devam eden yangın kontrol altındadır. Herhangi bir can kaybı yoktur. Yangının etrafa sıçrama ihtimali itfaiye tarafından önlenmiştir. Yangın uzun sürebilir. Yoğun dumandan dolayı dikkatli olun lütfen… Geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

KÖPÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Alanda bulunan maddeler teknedeki fiber maddeleri. Fiberler petrol türevi olduğu için bu kadar yoğun duman çıkıyor. Ama şuanda biz 50 ekibimizle yüzlerce personelimizle alkol bazlı köpükle müdahale ediyoruz. Bu köpük ile 10 dönüm alan içerisinde bulunan yangını söndürmeyi başardık. Can kaybımız yok” dedi. (NEVRE DUMAN)

28.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin