DESTEKLER SÜRÜYOR

DESTEKLER SÜRÜYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Gaziantep’te yapılan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin 798 milyon 110 bin 556 TL’ye ulaştığını, Covid-19 döneminde Gaziantep’e yapılan tüm destek toplamının 1,5 milyar TL’ye yaklaştığını açıkladı.


AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, pandemi sürecinde
Milletvekili Nejat Koçer, pandemi sürecinde sunulan desteklere ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Koçer, yaptığı açıklamada,  “Sunulan desteklerle üretimin ve istihdamın devamı sağlanarak salgın sürecinde Gaziantep’te ihracat bakımından önemli bir başarı elde edildi. Esnafımıza yönelik destekler de artarak devam ediyor. Sağlık yatırımlarının hız kesmediği, aşı çalışmalarının başarıyla sürdürüldüğü, sağlık hizmetlerinin örnek gösterildiği ülkemizde korona virüs salgınının ekonomik etkilerine karşı başarılı bir çalışma gerçekleşiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, uygulanan sosyal destekler ile koruma altına alınıyor. Gaziantep’te bugüne kadar 87 bin 141 kişiye yapılan kısa çalışma ödeneği 413 milyon 23 bin 207 TL’ye ve 60 bin 480 kişiye yapılan nakdi ücret desteği 242 milyon 579 bin 839 TL’ye ulaştı. Ayrıca 31 bin 835 kişi 142 milyon 507 bin 510 TL’lik işsizlik ödeneğinden yararlandı. Devletimiz sahip olduğu tüm imkanları seferber ederek salgının sosyal ve ekonomik hayat üzerinde oluşturduğu etkiyi bertaraf etmeye çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

HİBE ÖDEMELERİ BAŞLADI

Milletvekili Koçer, hibe desteklerinin de ödenmeye başlandığına dikkat çekerek, “3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi, başvuru sıralamasına göre, esnaflarımızın banka hesaplarına hızla yatırılmaya başladı. Kovid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ancak istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelerimiz için de KOSGEB desteği büyük önem taşıyor. Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olarak yararlandığı bu destekten teknoloji tabanlı start-up’lar da yararlanabiliyor” şeklinde açıkladı. (TÜLAY KARA)

12.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin