CHPLİ BAŞKAN UÇAR GAZİLER GÜNÜ'NÜ UNUTMADI!

CHPLİ BAŞKAN UÇAR GAZİLER GÜNÜ'NÜ UNUTMADI!

GAZİLERİMİZ VE ŞEHİTLERİMİZE DÜNÜMÜZÜ, BUGÜNÜMÜZÜ VE YARINLARIMIZI BORÇLU OLDUĞUMUZU ASLA UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar 19 Eylül Gaziler Günü Vesilesiyle Bir Mesaj Yayınladı.

TBMM tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik Unvanı verilmesinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle yayımladığı mesajında İl Başkanı Uçar, “Bugün özgürce yaşadığımız vatan topraklarını ve sahip olduğumuz Cumhuriyeti Gazi ve Şehitlerimize borçluyuz. Onlara yakışan cumhuriyet neferleri olmak için canla başla çalıyor ve mücadele ediyoruz" dedi. 

"Asla unutmadık, unutmayacağız"

Yokluklar, umutsuzluklar, amansız saldırıların içinden sadece ülkemize değil, tüm sömürülen dünya ülkelerine umut olmuş, örnek olmuş ve işgale başkaldırarak tarihi zaferlere imza atmış bir kurucu lidere sahip olmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını dile getiren Uçar şunları ekledi: "Her 19 Eylül'de olduğu gibi bu yılda yaşıyoruz. Kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun yanında savaşan, gazi olan ve şehit düşenlere dünümüzü, bugünümüzü ve yarınlarımızı borçlu olduğumuzu asla unutmadık, unutmayacağız. Yine ülkemizdeki birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan, hain terör örgütleriyle mücadele ederken gazi olmuş, şehit düşmüş vatan evlatlarımıza da olan borcumuzu asla unutmadık, unutmayacağız. Bugün özgürce yaşadığımız vatan topraklarını, sahip olduğumuz Cumhuriyeti, Gazi ve Şehitlerimize borçluyuz. Onlara yakışan cumhuriyet neferleri olmak için canla başla çalışıyoruz. Vatan için canını hiçe saymış, kendi ikbalini düşünmeden cumhuriyet ve millet için, gözünü kırpmadan kurşunların üzerine yürümüş olan, tüm asker ve polislerimiz bizim en büyük gurumuz ve güvencemizdir. Onların zor şartlarda, hiç şikayet etmeden verdikleri cansiperane mücadele sayesinde güven ve huzur içinde yaşayabiliyoruz."

Aziz Hatıralarını Sonsuza Kadar Yaşatacağız

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet UÇAR; Vatanın işgallere ve ele geçirmek isteyenlerin türlü türlü tehditlerine sahne olduğu günlerde tarihin gördüğü en büyük kahramanlardan birisinin, yine bu vatanın topraklarından çıktığını belirterek, şunları ifade etti: "Yaşadığımız bu toprakları vatan yapan, bizlere bağımsızlığımızı hediye eden, dağılmış bitik haldeki bir imparatorluktan genç ve güçlü bir cumhuriyet kuran gerçek bir kahraman ne mutlu ki bizlere nasip olmuştur.
Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliği ile birlikte ona inanan, ülkeleri uğruna çoğu şehit düşmüş, gazi olmuş vatan evlatlarımız sayesinde cumhuriyetimiz güçlenerek bugünlere gelmiştir. Bizlerin en büyük görevi bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin hatıralarını sonsuza kadar yaşatarak onların mücadelelerini sürdürmek, hayatta olan gazilerimize, hayatta olmayan gazilerimizin ailelerine sahip çıkmaktır. Bu vesileyle, kurucumuz ve kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, hayatta olan tüm gazilerimize minnetimi ve saygılarımı sunarken, sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Aynı zamanda tüm gazi ailelerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu, dertlerini dertlerimiz bildiğimizi de bilmelerini istiyor ve 19 Eylül Gaziler gününü kutluyorum."

18.09.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin