CAM TAVANLARI KIRIYORUZ

CAM TAVANLARI KIRIYORUZ

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği, yönetim kurulu ve üyeleri ile toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan GAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek 1 aylık sürede yaptıkları çalışmalardan örnekler verirken GAGİKAD Onursal Başkanı Serpil Karuserci, “Artık cam tavanları kırıyoruz” dedi.

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD) üyeleri ve yönetimi düzenlenen toplantı ile bir araya geldi. toplantıda konuşma gerçekleştiren GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Beril Leylek, “Bugün tüm şehrimizde büyük yankı uyandırarak, istediğimiz etkiyi yarattığımız genel kurulun üzerinden yalnızca bir ay geçti. Bu kısa süre içerisinde Yönetim Kurulu ve tüm GAGİKAD kadınlarıyla yaptığımız tüm faaliyetleri sizlere özetlemek isterim. Öncelikle bu kısa süre içerisinde Derneğimize gerek sosyal medyada gerek yüz yüze, gerekse üyelerimizin referansıyla 98 yeni üye başvurusu oldu. Bu aslında tam da yapmak istediğimiz ve göstermek istediğimiz sonucu, kadınların neler başarabileceğinin en güzel özetidir. Biz bu işe başlarken, ‘GAGİKAD Kadınları, Gaziantep’in çatı kadın derneği olacak’ dedik. 98 yeni kadının derneğimize müracaatı, bunun en güzel ispatıdır. Çalışan, üreten kadınların ciddi bir çatıya ihtiyaç duydukları aşikardır” dedi.

1 AYDA 85 BİN LİRA BAĞIŞLANDI

Leylek, yaptığı açıklamada, “Hukuk Komisyonumuz Lebriz Güzelbey Başkanlığında tüm evraklarımızı teslim aldık, arşivledik. Derneğimizi devraldığımız zaman hesabımızda 4 bin 187 TL vardı. Dernek kasasında 1 lira bile harcamadan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Bu hepimiz için büyük bir başarıdır. Derneğimiz üyesi 45 kadınımız, toplamda dernek kasamızda 85 bin 500 TL paramız bulunuyor. Hukuk, Çocuk Gelinler üzerine büyük projelerimiz var. Yönetim Kurulumuzun 1 yıllık faaliyetleri kapsamında aldığı oluşum ve projeler var. İlerleyen dönemlerde üyelerimiz ile çalışarak bu projeleri sizlere açıklayacağız. Bir ay içerisinde üç yönetim kurulu toplatışı gerçekleştirdik, kent merkezinde görev yapan kadın muhtarlarımızı ağırladık, onların sorunlarını dinledik. Bu sorunlar üzerine başka bir proje ürettik, o proje ile ilgili yönetim kurulumuz karar vermedi. Proje kapsamında, ‘Neden her siyasi partinin kadın temsilcisi yok?’ diye düşündük. Gaziantep’te 473 muhtarlık olduğunu bunların 5’inin kadın olduğunu öğrendik. Bu konuda güçlendirmeyi hedeflediğimiz kadın istihdamının bir bölümü olabilir dedik. Sosyal medya hesaplarımızın hepsini açtık, tüm üyelerimize sosyal medya eğitimleri vereceğiz. Tüm üyelerimiz, birbirlerini destek olmaya başladı. Dernek, web sayfamız kısa süre içerisinde faaliyete geçecek” ifadelerine yer verdi.

ARTIK CAM TAVANLARI KIRIYORUZ

GAGİKAD Onursal Başkanı Serpil Karuserci, programda yaptığı konuşmada, “13 yıl önce 8 Mart Kadınlar Günü’nde derneğimizi kurarken o kadar az girişimci kadın vardı ki üye kadın bulamıyorduk. Şu an o kadar güzel atmosfer var ki çok mutluyuz. 1 ay içerisinde Beril başkan ve yönetimi çok hızlı şekilde hareket ediyor. Cinsiyet eşitliği izleme derneği projesini GAGİKAD olarak çok kısa sürede hazırladık. İnşallah proje başarılı olur. Bundan sonraki projeleri de başarıyla hazırlayacağımıza inanıyorum. Artık cam tavanları kırmamızın zamanı geldi. Artık cam tavanları kırıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Derneğe destek veren üyelere, plaket ve rozet takdim edildi. (ASLI EMEKTAR)

 

10.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin