BAŞKAN GÜRPINAR ÖNCE ANITKABİRİ ZİYARET ETTİ, ARDINDAN GÖREVE BAŞLADI

BAŞKAN GÜRPINAR ÖNCE ANITKABİRİ ZİYARET ETTİ, ARDINDAN GÖREVE BAŞLADI

Ankara Gaziantepliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Mehmet Gürpınar, başkanlık koltuğuna oturmadan önce yeni yönetim kurulu ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Başkan Gürpınar, Ata'nın huzurunda Anıtkabir Özel Defteri'ne düşüncelerini yazarak imzaladı, çelenk bıraktı.

Anıtkabir ziyaretinin ardından başkanlık koltuğuna oturan Gürpınar, "Ankara Gaziantepliler Derneği yeni yönetim kurulu olarak Anıtkabir Ziyareti sonrası görevimize başladık. Başta ülkemize ve Gaziantep’imize hayırlara vesile olsun" dedi.

Ankara Gaziantepliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürpınar, Anıtkabir Özel Defteri'ne şu yazıyı kaleme aldı;

"Milli Mücadelemizin Ulu Önderi ,
Başkomutanımız ve Büyük Gazi;
Milletimizin zillete ve yok oluşa, vatanın ilhak ve esarete mahkum edilmek istenildiği tarihi bir dönemde ‘Ya istiklal, ya ölüm!' şiarınızla yola çıkan, nüfusunun yarıya yakınını aziz vatanın toprağına şehit veren, ve “Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü, Gazianteplileri kahramanlık örneği olarak alabilir” övgülerinize mazhar olunarak “Gazi” unvanı ile onurlandırılışımızın 100. Gurur Yılı’nda gazi şehrimizi temsilen büyük bir coşkuyla manevi huzurunuzdayız.
Övgü ve takdirlerinize şayan olmuş kurtuluş mücadelesinin muteber gazi şehrinin torunları olarak ünvanımızın armağan edilişinin 100. Gurur Yılı’mızda huzurunuzda, geçmişimizden aldığımız güçle şehrimizin ve ülkemizin refahı, kalkınması ve istikrarı için durmadan, yorulmadan müreffeh bir Türkiye gayesinde azimle çalışacağımıza, geçmişte olduğu gibi bugün de örnek teşkil edeceğimize söz veriyoruz.
Kurtuluşun meşalesini alan, mücadeleyi zafere taşıyıp cumhuriyetimizin mührünü vuran siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere, tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ruhunuz şad olsun".

 

5.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin