AK PARTİ ŞEHİTKAMİL’DEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

AK PARTİ ŞEHİTKAMİL’DEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı tarafından İstikrarla İstikbale Hedef 2023 vizyon projesi kapsamında düzenlenen ‘Siyasi Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı’ sertifika töreni ve Teşkilat 4.0 mobil uygulama tanıtım töreni gerçekleştirildi. Törende tanıtılan uygulama ve eğitimler Türkiye’ye örnek olacak.

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı tarafından İstikrarla İstikbale Hedef 2023 vizyon projesi kapsamında düzenlenen ‘Siyasi Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı’ sertifika töreni ve Teşkilat 4.0 mobil uygulama tanıtım töreni Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa katılan AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, “Muhteşem bir proje olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Ufak bir sitemimi dile getireyim. Bu kadar güzel işler yapıyorsunuz, aranızda bir iletişim uzmanı var. Ona hiç haber vermiyorsunuz” dedi.

SAMİMİYET VURGUSU

Tayyar, deneyimlerini paylaşmak istediğini vurgulayarak, “Ben en azından bu işten bir miktar anlayan biri olarak şunları söyleyebilirim; Eğitim kuşkusuz önemli ancak tek başına yeterli değil. Esas olan şey samimiyettir, içinizde kopan o fırtınayı ve duyguyu karşınızdakine anlayabileceği şekilde doğru aktarabilmektir. Fatma Başkanımız bakan olduğunda konuşmasına ilişkin bir konuyu benimle görüştü. Konuşmasını hiçbir zaman değiştirmemesi gerektiğini, toplumun Başkanımızı 28 harfle sevdiğini söyledim. TRT’nin sunucu ve spikerleri hata yapmamalarına rağmen sevilmezler. Çünkü mekanik bulunurlar. Mehmet Ali Birand, dili sürçünce kendiyle alay ederdi, insanlar onu çok severdi. Çünkü insan olmaya aittir hata yapmak. Bu sebeple hata yapsanız da eksik söyleseniz de eğer siz bir heyecan ve samimiyetle duygularınızı paylaşıyorsanız bütün negatif etkiyi siler atarsınız.  Kendi içimizdeki bir iç haberleşme, bilgiye erişim programının ötesinde herkese ulaşılabilecek hale getirilirse daha etkili olur diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

BU İŞİ YAPARSAK ÖNÜMÜZDE HİÇBİR ŞEY DURAMAZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in online olarak katıldığı törende yaptığı konuşmada, “Bu çalışmanın tüm ülkeye örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki 1 yıl bizim için çok önemli. Diğer illerimizle paylaşacağımız model bir çalışma hayata geçirildi, muhteşem bir iş ortaya çıktı. İnanıyorum ki Şehitkamil’de 2023’de nasıl bir yol haritası çıkarılacağının örneklerini vermiş oldunuz.  Teşkilatlarımızı bu şekilde hazırlar, hazırlıklı hale getirirsek hem iyi teknolojileri kullanarak hem de akademinin bize vermiş olduğu birikimi kullanarak bu işi yaparsak önümüzde hiçbir şey duramaz” ifadelerine yer verdi.

PROJE, GAZİANTEP’TEN TÜRKİYE’YE YAYILACAK

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe komisyonu Sözcüsü A. Nejat Koçer, törende yaptığı konuşmada, “Başkanımız projenin içeriğini inceleyince kutladım. Uzun yıllardır camianın içerisinde olan biri olarak siyasette heyecanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu bilen bir insanım. Ama heyecan kadar kurumsallık, vizyon, proje üretmek de önemli. Teşkilatlarımızın bu yolda atacakları her adım benim takdirimi almıştır. Son yıllarda başta il başkanımız olmak üzere kurumsallıkta çok iyi noktaya geldik. Bugün Şehitkamil ilçe teşkilatımızın yapmış olduğu bu çalışmayla, teşkilatımız çok önemli bir kurumsal aşamaya geldi. Başta Şehitkamil belediyemiz olmak üzere Şehitkamil dediğimiz zaman her şeyin en iyisi olan bir kavram aklımıza geliyor. Yaptığı her işi en iyi, en güzel, tasarı harikası olarak yapan Şehitkamil Belediyemize de teşekkür ediyorum. Bu proje vizyonu da Gaziantep’ten Türkiye’ye yayılacak” ifadelerine yer verdi.

19 YILDA YAPILMIŞ ÇOK ŞEY VAR

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, törende yaptığı konuşmada, “19 yıl önce cumhurbaşkanımızın hareketiyle başlayan, ‘Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ denen bir hareket ile başladı. O gün ortada bir icraat yoktu, yapılmış bir çalışma yoktu ama inanmış bir kadro vardı. Bu inanmış kadro Türkiye’de yeni bir hareket başladı. 19 yılın sonunda yapılmış çok şey var, söyleyecek de çok şey var. Bu Türkiye’de örnek bir proje olacak” dedi.

İŞ BİZE, EKİBİMİZE DÜŞÜYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Teşkilatın eğitimi, sertifika programı, Teşkilat 4.0 uygulaması hazır. Bundan sonra iş bize, ekibimize, dava arkadaşlarımıza düşüyor. Bu bilgileri vatandaşlarımızla paylaşıp bu davayı nasıl daha yukarı çıkarabiliriz, bunun gayreti içerisinde olacağız. Eğitimini aksatmadan sürekli gelen ve sertifika almaya hak kazanan tüm arkadaşları ve ekibi kutluyorum” dedi.

BİRLİK BERABERLİK ÖNEMLİ

AK Parti Gaziantep İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci, “Güzel ve özverili bir çalışma hayata geçirildi. Genel merkezimiz de bütün ilçelere ve illere örnek olarak gösterilecektir. Birlik beraberlik önemli. Teşkilat 4.0 çalışması umarım teşkilatlarımıza örnek olacaktır” dedi.

İSTİKRARLA İSTİKBALE HEDEF 2023

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu değişime uyum sağlama yolunda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yılmaz, “AK Parti, Türkiye'yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak olan istikrar ve istikbalin yegane adresidir. Bu noktada dijital çağa ayak uydurmak ve siyasi çalışmalarımızı önemli oranda bu zeminde sürdürmemiz gerekiyor.  Hazırlamış olduğumuz bu projede Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde sahada bizlerin temsilcisi olan teşkilat mensuplarımızın bütün kademelerini kapsamlı bir eğitim programı dahilinde donanımlı hale getirmeyi hedefledik ve bu hedefimizi başarıyla tamamladık. Bu projemizin en önemli ayaklarından biri de Türkiye siyasetine önemli katkılar sunacak olan "Teşkilat 4.0" isimli mobil uygulamadır. Bu uygulamayla partimizin kurulduğu günden bugüne kadar, ülkemiz ve ilçemiz için yaptığımız hizmetleri, projeleri ve aynı zamanda yeni Türkiye vizyonumuzu halkımıza somut verilerle doğru bir şekilde anlatmak en önemli görevimiz olmalıdır. Bu uygulamayı şimdiye kadar yapılan diğer çalışmalardan ayrı kılan faktör, teknolojiyi kullanarak AK Parti hükümetlerimiz, Büyükşehir ve Şehitkamil belediyelerimiz tarafından gerçekleştirilen projeleri, hizmetleri, devam eden ve planlanan yatırımları somut verileriyle sunmasıdır. İstikrarla İstikbale Hedef 2023 Vizyon Projesi ile hedefimiz Şehitkamil teşkilatı olarak güçlü Türkiye'nin kalkınma hikayesinde bir parça olmaktır” diye konuştu.

GÜSEM İLE TEŞKİLAT’TAN ALKIŞLIK BİRLİKTELİK

Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, Üniversite ile teşkilat arasındaki bağı vurgulayarak, “Şehitkamil ilçe teşkilatı ile, Gaziantep Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi olarak çok güzel bir birliktelik yakaladık. Akademik bilimi, birikimi sahaya yansıtmak adına arkadaşlarımızla teşkilat çok güzel bir çalışmayı ortaya koydu. Organizede yer alan GÜSEM Müdürümüz Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. (NEVRE DUMAN)

 

9.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin