SON DAKİKA: 377 TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN MAL VARLIĞI DONDURULDU! İÇERİSİNDE GAZİANTEPLİ İSİMLER DE VAR! İŞTE O İSİMLER!

SON DAKİKA: 377 TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN MAL VARLIĞI DONDURULDU! İÇERİSİNDE GAZİANTEPLİ İSİMLER DE VAR! İŞTE O İSİMLER!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin aralarında yer aldığı 377 kişinin Türkiye'deki mal varlıkları Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile donduruldu. Malvarlığı dondurulan 377 kişi arasında Gaziantep’ten 2 isim de bulunuyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in ismi öne çıktı.  PKK/KCK terör örgütünden 77 kişinin mal varlıkları dondurulurken, elebaşları Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin listede yer alan isimler oldu. Mal varlıkları dondurulan 9 DHKP/C terör örgütü üyesi arasında ise Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin de yer aldı. Ayrıca, DEAŞ terör örgütü üyesi 86 kişinin de Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

GAZİANTEP'TEN 2 KİŞİNİN MAL VARLIĞI DONDURULDU

Malvarlığı dondurulan terör örgütü üst düzey yöneticileri arasında Gaziantep’ten 2 isim yer aldı. Terör örgütü DEAŞ’ın üst düzey yöneticileri arasında bulunan 03.01.1977 doğumlu Sadettin Özyağcı ve 18.09.1981 doğumlu Talip Akkurt'un malvarlığı donduruldu.

7.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin