TARİH YAZACAĞIZ

TARİH YAZACAĞIZ

Yeni neslin eğitim markası EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü tanıtımı ve ‘Yeni Nesil Eğitim-Öğretim Modeli’nin konuşulduğu basın toplantısı EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ve EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar’ın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Faruk Tatar, “Gaziantep milli mücadelede nasıl tarih yazdıysa yeni nesil eğitim öğretimde de biz tarih yazacağız” dedi.

Yeni Nesil Eğitim-Öğretim Modelinin Gaziantep’teki ilk uygulayıcısı olan EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü’nün tanıtım toplantısı EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ve EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar’ın katıldığı basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, eğitim öğretim modeline ilişkin, “Pandemi sürecinde de olsak eğitim yatırımı Gaziantep’e yapılacak en büyük yatırımlardan biridir. Gaziantep’in geleceği ile ilgili daha iyi ne yapabiliriz diye savaşıyoruz. Fabrikasyon eğitim modeli bitti. Teknolojinin artması, anne, baba ve çocukların beklentilerinin yükselmesi ile birlikte kişiselleşmiş hibrit eğitim modeli geldi. Biz bu eğitim modeline DNA Modeli diyoruz. Eğitim pandemi ile birlikte bu ülkenin sorunu olmaktan çıkıp çözüme dönüşmüştür, pandemi bir fırsattır. Gaziantep’te ilk uygulayıcısı olacağız. Eğitimi gelecek nesillere miras olarak gören her Gaziantepliye kapımız açık.

DNA MODELİNİN TÜRKİYE’DEKİ ÖNCÜSÜ

EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar “Bu mutfağın bir okulun müdüründen öğretmenine, eğitim-öğretim modelinden kurumsal iletişimine kadar tüm ihtiyaçlarının tek bir noktadan tasarlandığı bir yapı olması ve bu “know how”ın yani bilgi birikiminin insanlarla paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Bundan dolayı EGEBİL, aynı zamanda akredite modeliyle büyüme yolunu seçmiş ve Türkiye’de çok kısa vadede ses getirmiş yepyeni bir eğitim-öğretim sisteminin adıdır. Biz merkeze öncelikle anne, baba, çocuk, öğretmen ve paydaşların yeni nesilde neye ihtiyacı olduğunu aldık ve bütün tasarımları belli başlıklar altında tamamen buna göre oluşturduk. Dolayısıyla bu, Türkiye’de bir ilktir. Bunun örneklerinden bir tanesi “OKULHANE” modelidir. Bir tanesi, EGEBİL Beceri Okulu (EBO)’dur. Bir tanesi, konuşma odaklı İngilizce modeli “Talking Generations-TAG”dır. Bir tanesi, E-ÇAREM rehberlik iletişim modelidir. Türkiye’de artık sistemler kendini bir yere getiriyor ve biz, benzersiz “DNA Modeli”miz ile bu sistemin Türkiye’deki öncüsüyüz” dedi.

EĞİTİM-ÖĞRETİMDE TARİHİ FIRSAT!

Toplantıda konuşan EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ise özel öğretim sektöründe bir devrin bitip yeni bir devrin başladığı bir süreci yaşadıklarını ifade ederek 25 yıldır Gaziantep’te eğitim-öğretim alanında tecrübesi olan ve binlerce öğrenci yetiştiren biri olarak EGEBİL Okullarını Gaziantep’e taşımanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Aslan, “EGEBİL Okulları ile Gaziantep’te eğitim anlayışında yeni bir fark yaratacağımızı düşünüyorum. Bizim 25 yıllık yerel deneyimimiz ile EGEBİL Okullarının 33 yıllık ulusal tecrübesini Gaziantep’te buluşturuyoruz. Maalesef yeni okulculuğu göremeyen, görmekte direnç gösteren, çevik davranamayan kurumların kan kaybedişini üzülerek takip ediyoruz ve edeceğiz. 4. nesil okulculuğun gerektirdiği yüksek maliyetli ve rekabetçi bir yarışta eskinin biraz daha iyisini yapmaya çalışarak okulculuğu sürdürmek, bu belirsizlik döneminde büyük bir tehdit ve risk barındırıyor. Özel öğretim sektöründe artık bir devir bitti, yeni bir devir başlıyor. Bu değişim ve dönüşüm fırsatı bir daha gelmeyecek. Biz kendimizi bu sürece en iyi şekilde hazırlıyoruz. Eğitim yatırımları noktasında başarıyı istikrarlı bir şekilde hep yakaladık. Sloganımız hep istikrardı. Eğitim yatırımları noktasında pandemi bir kriz değil fırsattı. Güçlü kurumlar ayakta kaldı, güçlendi” dedi. (ASLI EMEKTAR)

7.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin