EMNİYET PERSONELİ DE AŞILANMALI

EMNİYET PERSONELİ DE AŞILANMALI

Polis Haftası kapsamında KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Gaziantep Şubesi tarafından basın açıklaması yapıldı. Dernek Başkanı Mehmet Dağlı, basın açıklamasında, “Polislerin çalışma şartları ve süreleri amirlerin inisiyatifine bırakılmamalı, yasal mevzuatta kavuşturularak, insan onuruna yakışır şekilde çalıştırılmalıdırlar” dedi.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle kutlanan Polis Haftası’na ilişkin KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği tarafından açıklama yapıldı. Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Dağlı, açıklamada polislerin sorunlarına çözüm aradı. Başkan Dağlı, “Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmaktadır” dedi.

ÖZLÜK HAKLARI GERİ VERİLMELİ

Başkan Dağlı, 3600 Ek Göstergeye değinerek, “Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, binlerce mensubunu şehit vermesine rağmen, ulvi görevlerini başarıyla yerine getirmiş olup, toplumumuzun da haklı olarak güvenini ve takdirini kazanmıştır. Ancak Polisin sorunlarına acilen çözüm bulunması gerekmektedir. Siyasi Partilerin çoğunluğunun seçim bildirgesinde yer alan, 3600 Ek Gösterge hakkı acilen tahsil farkı gözetmeksizin tüm çalışan ve emekli polislerimize verilmelidir. Ayrıca emekli olunca kesilen özlük haklarımız verilmelidir” dedi.

POLİSLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARI AMİRLERİN İNİSİYATİFİNE BIRAKILMAMALI

Polis intiharlarını işaret eden Başkan Dağlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri bakanımız ve Sayın Emniyet Genel Müdürümüz polis intiharlarına gerekli hassasiyeti göstererek, polisleri intihara sürükleyen nedenleri mercek altına alıp, bu nedenleri ortadan kaldırmak için gereken çabayı göstermelidir. Polislerin çalışma şartları ve süreleri amirlerin inisiyatifine bırakılmamalı, yasal mevzuatta kavuşturularak, insan onuruna yakışır şekilde çalıştırılmalıdırlar. Amir tahakkümüne, ağır çalışma koşullarına ve mobbing uygulamalara son verilmelidir. Emniyet Teşkilatının Orta sınıf amir ihtiyacını karşılamak için dışarıdan alınan personelin, tekrar hizmet içi eğitimden geçirilerek, mevzuat eğitiminin yanında meslek terbiyesi ve disiplini de öğretilmelidir. Korana tedbirlerinde sağlık personelinden sonra en çok görev alan Emniyet Teşkilatı personeli ve ailelerinin acilen aşılanmalıdır” ifadelerine yer verdi. (NEVRE DUMAN)

8.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin